Dafina Zeqiri - DURO

Pubblicato il 12 mar 2021
visualizzazioni 35 353 794
0

Thirr në Linja e Jetës: 0800 12345
Ditarët e Depresionit
Bzzz Entertainment - lnk.to/Bzzz
Stream/Download - DafinaZeqiri.lnk.to/Duro
Follow @Dafina Zeqiri - lnk.to/DafinaZeqiri
Music/Melody line: Dafina Zeqiri
Lyrics by: Elinel
Prod by: Rzon & Pllumb
Video by: ENTERMEDIA
Published by: Bzzz
Cast: Adriana Matoshi, Lum Veseli, Ira Asllani, Drin Lumi
Follow My Playlist on @Spotify - DafinaZeqiri.lnk.to/Spotify
Follow My Playlist on @Apple Music - DafinaZeqiri.lnk.to/AppleMusic
© ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment
‘Duro’
Je tu u distancu
Se t'kane lendu
Je tu u distancu
Se t'kane largu
Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti
Ton' keto veshtiresi
Sa peshojne e di
Jom kon' une si ti
Pa fuqi jom ni
Jom m'shel mrena
Vec une edhe menja jem
Tu shku tu u distancu
Tu u ru mos mu lendu
Po duro
Se nuk ka
Jo nuk ka
Tjeter s'ka
Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti
S'shkon me pranga jo
S'bon me kajt mo ja
E ftoft osht' bota ja
Lufto per andrra
Se kom pune me ty
Kete e kom shkru per ty
Edhe nese ti s'don kom pune me ty
Jom ketu per ty
Du me ta thy kete dry e zingjirin prej dore ty
Ti duro
Ti qe munesh duro
Veten maje
O duro
Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti

Dafina Zeqiri
Dafina Zeqiri
Commenti: 5 294  
 • Dafina Zeqiri

  Dafina Zeqiri

  Anno fa

  Nganjëherë krejt çka na duhet është me thy heshtjen, për me kuptu sa shumë na bashkojnë tregimet tona.

 • VISION TUBE

  VISION TUBE

  Anno fa

  We thank you for the support and encouragement

 • Linda M.

  Linda M.

  Anno fa

  Kur Talenti nuk njef fund, atehere e ka emrin DAFINA, te lumt qe ke prek nje temé kaq te ndjeshme🌟🙏

 • elena hoxha

  elena hoxha

  Anno fa

  Habitem kur shohim ne Eurovision keng te cilat nuk kan piken e kuptimit si ne tekst ashtu dhe ne interpretim.Kjo keng esht per Eurovision sepse ka nje mesazh qe vlen per te gjith.

 • Zdravka Yakimova

  Zdravka Yakimova

  Today in my Danish class we talked about music from each student’s country. My Albanian classmate played this song and we all loved it. ❤️

 • Flora T.

  Flora T.

  Anno fa

  Per momentin e degjoj shum kët këng dhe qaj me shpirt. Sepse edhe une jam ra ne Depresione. Kam duru shum , mendojsha edhe per vetvrasje. Por kur tkish durim Zoti ti qon tanat tmira. Tash jam e lumtur por apet si apet ka njerz se ta dojn Tkeqen.

 • Adelina

  Adelina

  Anno fa

  O zot man fund nje kang me nje kuptim njerzor , Jo vetem duke treguar nje jet luksoze (para , makina ) dhe gjera tjera t kqija

 • Jessi Lee

  Jessi Lee

  Anno fa

  It’s crazy how through music we can heal from unspoken wounds and pain we have endured in our lives. She deserves an award! Her voice is amazing. I wish I understood what she was saying. But I sense from her tone of voice and visuals it’s a deep one. She did a great job!!

 • poezi dashurie

  poezi dashurie

  Anno fa

  me ne fund doli nje gengetare shqiptare qe te kendoj per te gjitha femrat,vaqanerisht per femrat shqiptare qe maltrajtohen dhe rrin ne heshtje hyn ne depresion dhe sflasin kenga me e bukur qe te prek ne zemer .Dafina diva shqiptare👏👏👏🙌

 • Little_ Cookieシ

  Little_ Cookieシ

  I have major depression and anxiety and dealing with a lot of things but this song made me think how worth it I am and how I still need to fight. I really feel so thankful for this song, she doesn't know that she saved someone's life. Thank you Dafina your the best Love you so much! <33

 • Its Me

  Its Me

  Anno fa

  Only those who have been through depression(not talking about sadness but depression) can totally understand this song. Everytime you tell yourself to DURO, but it feels like your body has left you...

 • Lifi-el

  Lifi-el

  Me 17 vjet jam kan ne depresion per 4 vjet me rradhe,kam luftu me vetin per vetin tem,sja kam tregu kerkujt dhimbjen teme perveq Zotit tmadh,veq ni send e di se nuk e humba shpresen te Zoti madh per asni moment,per krejt ata qka jan ne depresion „Asniher mosne humbni shpresen te Zoti juj,edhe ne vetin tuj,ditet e kqia vin per me kalu,edhe ato do kalojn“.

 • Blinera Sylejmani

  Blinera Sylejmani

  Anno fa

  Per ty qe ndihesh vet !

 • NRG_Erinシ

  NRG_Erinシ

  Anno fa

  Me dekada e me shekuj, kjo kenge sdo te harrohet.

 • Bony

  Bony

  I have severe anxiety. This song gives me power to get thrue my panic and anxiety attacks. Thanks Daf 🙏❤️

 • Klajdid Klajdid

  Klajdid Klajdid

  Anno fa

  Faleminderit "Dafin qe bere shum njerez ta duan dhe ta vlersojne me shum veten e tyre❤

 • Stela Bicaku

  Stela Bicaku

  Anno fa

  Teksti dhe muzika me e bukur qe kam degjuar deri me sot!!! Te lumt Dafi sepse solle dicka te re per te gjith ne ..dhe nje tem teper delikate ..besoj ke ndihmu shume njerez me ket kenge..Faleminderit♥️

 • Gangsta 4life

  Gangsta 4life

  Anno fa

  DURO!!! Nje fjale qe mbart nje mesazh te rendesishem per te perballuar problemet e jetes dhe qe ngjall nje shprese tek njerezit qe I kane ato.👍👍👍Bravo!

 • New Vibes

  New Vibes

  Anno fa

  Mesazh i duhur per te gjithe qe kalojne momente depresive ne jetet e tyre...Bravo Dafi

 • Rileo Ferati

  Rileo Ferati

  Anno fa

  Finally somebody who is singing for real pain and not for drugs, love , or luxury cars